Europejski Kongress Ekonomiczny – podsumowanie

back to all

W tym roku Cervi Robotics miało przyjemność uczestniczyć w European Start-up Days, wydarzeniu będącego częścią Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który miał miejsce w Katowicach. Jubileuszowa dziesiąta edycja przyciągnęła ponad 11 500 osób! Nasz projekt tworzony z Pentacompem został zakwalifikowany do ESD jako jeden ze 100 najbardziej innowacyjnych start-upów regionu CEE. Co szczególnego zadecydowało o kwalifikacji naszego rozwiązania? Dlaczego przyciągnęło uwagę samego Premiera RP, Pana Mateusza Morawieckiego?

Mowa o Airvein. To system dostarczania przesyłek dronami na terenach miejskich. To szansa, aby przenieść przesyłki, zarówno medyczne, jak i te bardziej powszednie, na wyższy poziom.
W tym projekcie rolą Cervi Robotics jest stworzenie hardware’u. Innymi słowy, całej infrastruktury niezbędnej do dostarczania przesyłek dronami. Drona z modułem cargo zapewniającego stabilne warunki dostawy. Hangaru (drone nest), który samodzielnie serwisuje drona: od wymiany baterii do drobnych napraw. Ostatni element to infrastruktur nawigacyjna. Każdy moduł jest autonomiczny, co znacznie zmniejsza ingerencję człowieka w proces dostawy.
Firma Pentacomp zapewnia oprogramowanie, które składa się z trzech elementów: Drone-based delivery, Drone&Infrastructure maintenance system, U-Space management system. Umożliwiają one zarządzanie zarówno przesyłką, jak i miejską przestrzenią powietrzną oraz konserwację infrastruktury.

W czasie wydarzenia zaprezentowaliśmy drona i hangar (drone nest). Airvein przyciągnęło uwagę uczestników Kongresu, dziennikarzy i Premiera RP, Mateusza Morawieckiego. Zaprezentowaliśmy nasze rozwiązanie Panu Premierowi, który był bardzo zadowolony z rezultatów naszej pracy.
Projekt Airvien ma wsparcie finansowe Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Daje nam to duże możliwości przyszłego ulepszania naszego przedsięwzięcia.
Widzimy się na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2019!